Johana 

Kratochvílová

 

CESTOVATEL, REPORTÁŽNÍ & DOKUMENTÁRNÍ FOTOGRAF PŮVODEM
Z VÝCHODNÍCH ČECH MOMENTÁLNĚ ŽÍJÍCÍ V MNICHOVĚ

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Twitter

          Ve svých dvaceti letech jsem poprvé sám vycestoval mimo Českou republiku a netrvalo dlouho, než jsem si uvědomil, že rozhodně nechci zůstat  doma na statku. Došlo mi, že existuje mnohem větší svět, který musím prozkoumat a zároveň jsem cítil touhu zachytit svět tak, jak ho vidím já. Tím v podstatě začal můj zájem o cestování a fotografii, který mě drží dodnes...

 

Co je pro mě ne!obyčejný příběh

 

Tento soubor věnuji svému tátovi, člověku, který mě celý život nepřestává překvapovat. Zachycuje jeho každodenní drobné boje, které musí svádět kvůli zraku, o který pomalu přichází, otevře-né ráně na noze, jež se 2 roky nehojí a s největší pravděpodob-ností bude důvodem k další amputaci, kvůli diabetické neuropa-tii, kdy nemá cit v končetinách a padá ze schodů nebo se opaří.

Jakožto trenér letecké akrobacie byl zvyklý se na svoje tělo naprosto spoléhat a nyní se i učí přijímat pomoc od jiných: ho-lením počínaje, čtením konče. A nutno poznamenat, že tak činí s humorem sobě vlastním.

 
Screenshot at Mar 30 19-54-17.png
johana kratochvilova_rodinne dialogy.jpg
Screenshot at Mar 30 19-53-05.png

Díky tomuto projektu jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku (doslova) jídelny a uvědomit si několik věcí. Za tu nej-důležitější považuji to, že jsem získal nesmírnou úctu ke všem „neviditelným“ lidem.

 

Všechny fotografie z cyklu