PAVLÍNA

       NOVOTNÁ

PEDAGOG, KTERÝ SE SNAŽÍ PŘEDÁVAT NEJEN TO, CO JE PSÁNO V UČEBNICÍCH.

PROSTĚJOVSKÁ FOTOGRAFKA, KTERÁ VIDÍ SVĚT Z NADHLEDU.

dsc_4773abwx_original_edited_edited.jpg

          Prostějovská fotografka, která vidí svět z nadhledu. Přesto nebo možná právě proto máme z jejích fotografií pocit, že jsme vždy přímo uprostřed všeho dění. Opravdovost cítíme z každého záběru.

 

Rozhodne-li se, že nás provede ranní loukou a lesem, můžeme si být jisti, že pod nohama ucítíme praskat větvičky a v dálce uslyšíme kukat kukačku. Zavede-li nás do klidného stínu kostela, budeme mít chuť porozprávět s lidmi, které cestou potkáme a pak spočinout v tichém rozjímání. Vezme-li nás sebou do divadla, nabudeme dojmu, že svět před oponou i za oponou splývá v jedno velké jeviště.

 

Pavlína Novotná je neobyčejná fotografka obyčejného života. Dokáže zachytit okamžiky, které by jinak zřejmě bez povšimnutí proklouzly kolem nás, a to by byla, jak jistě uznáte, velká škoda.

 

O projektu: 

Malá chalupa v malé vesnici. Člověk, o kterém se říkají divné věci. Prý jestli se k němu odvážím... Nemám s tím problém, chodila jsem už za jeho maminkou. A tak se potkáváme už několik let a obohacujeme navzájem. Učím se mít radost ze zdánlivě obyčejných věcí. Neplánovat a žít přítomným okamžikem. Usmívat se, i když není všechno tak jak by mělo. A to není málo. Děkuji za to

C2.jpg
A2 (1).jpg
A1.jpg

Učím se mít radost ze zdánlivě obyčejných věcí. Neplánovat a žít přítomným okamžikem. Usmívat se, i když není všechno tak jak by mělo. A to není málo.

Děkuji za to.